Łódź,
ul. Radwańska 68
Masz pytania?
782 782 755, 782 782 754
Łódź, ul. Radwańska 68

Wielka renowacja parku Poniatowskiego już latem!

Park im. księcia Józefa Poniatowskiego jest jednym z największych i najpiękniejszych w Łodzi. Znajduje się między ulicą Żeromskiego, aleją Mickiewicza, aleją Jana Pawła II, ulicą Parkową i ulicą Radwańską.

     W parku zostanie przeprowadzona całkowita renowacja, która zacznie się latem i potrwa do końca 2018 roku. Będzie to największe tego typu przedsięwzięcie w Łodzi. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 10 mln zł. Ta kwota jednak nie wystarczy. Dlatego samorząd wystąpi o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Od decyzji WFOŚiGW zależy tempo oraz zakres robót. A ten jest ambitny. 

Będzie nowa fontanna

Renowację zaczniemy od części wschodniej, czyli od strony ulicy Żeromskiego. Najdroższy będzie remont konserwatorski amfiteatru. Odnowimy też tor rowerowy, przy którym, obok siłowni, powstanie street workout z drążkami do podciągania. Fontanna zostanie zbudowana praktycznie od podstaw. Wymienimy i uzupełnimy latarnie, tak aby były stylowe i jednolite. Ponadto pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci, zaś trawniki zostaną poddane rekultywacji - zapowiada Aleksandra Hac z biura prasowego prezydenta Łodzi. Następnie rozpocznie się renowacja części zachodniej. Zaplanowano remont altany i dwóch mostków nad stawem, którego dno zostanie oczyszczone. - W planach jest też remont wejść do schronów od strony alei Mickiewicza, zaś w rejonie stawu i kortów tenisowych ustawimy zautomatyzowaną kabinę WC dla niepełnosprawnych - mówi Aleksandra Hac. To znakomite wiadomości dla łodzian odwiedzających park, których nie brakuje. Przede wszystkim z krajobrazu parku zniknie fontanna, po której została niecka i koszmarne, betonowe płyty. Także okazały amfiteatr z greckimi kolumnami wymaga zdecydowanego odnowienia, bo zaczął się sypać i został pomazany. Podobnie wygląda altana nad stawem. 

Czytaj więcej (źródło Dziennik Łódzki):


5707b67cd8a53 p

Skontaktuj się z nami

W czym możemy pomóc?

782 782 755, 782 782 754

Formularz kontaktowy